International Women‘s Day 2022

International Women‘s Day 2022

International Women's Day 2022

Women Techmakers Kütahya ekibi olarak, her yıl düzenlenen International Women's Day etkinliğini bu yıl 12 Mart tarihinde uzun bir aradan sonra yüz yüze olarak düzenledik.
 
Women Techmakers (WTM) kadınların bilişim, teknoloji, mühendislik, girişimcilik ve buna benzer sektörlerde daha fazla görünür olmasını, yer almasını ve bu alanlara kaynak oluşturmasını teşvik etmek amacıyla her yıl çok sayıda ülkede etkinlikler düzenleyen ve Google tarafından desteklenen uluslararası bir topluluktur. IWD ise kadınlara saygı göstermek ve kadınların ekonomik, politik, sosyal başarılarını kutlamak amacıyla her yıl 8 Mart'ta dünya çapında kutlanmaktadır.
 
Bu yıl, Kütahya’da bir IWD etkinliği hazırlamak için Women Techmakers Kütahya elçileri ve Google Developer Groups Kütahya organizatörleri ile ortak paydada buluşup işbirliği yapıyoruz.
Google sponsorluğunda gerçekleştirdiğimizetkinliğimizde Google’dan Beyza Sunay Güler , Appcent’ten Burcu Top , Digi Game’den Gizem kaya , Enqura Tecnology’den Oğuzhan Örnek , Mobven Tecnology’den Meriç Güller , B2metric AI’dan Rumeysa Kara bizlere eşlik etti.

Son Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2022, Çarşamba